Nawigacja

liczba odwiedzin: 526497

Program ,,DOBRA EDUKACJA''

DOBRA_EDUKACJA_INFORMACJA.pdf

W szkole jest realizowany
,,Powiatowy program profilaktyki wad postawy''
Program ,,Umiem pływać''
 • 19.10.2018

  ŚMIECIOM W LESIE MÓWIMY STANOWCZO NIE! CZ. 2 - Obrazek 1W czwartkowe popołudnie 18 października z grupą młodzieży z PSP Czarna Woda ponownie wybraliśmy się na spacer po przepięknych lasach okalających Czarną Wodę. Niestety nie było nam dane podziwiać zapierających dech w piersiach krajobrazów, jakie w tym roku zapewnia wszystkim polska złota jesień. Nasza uwaga od samego początku skupiła się na śmieciach, których jak się na koniec okazało ponownie było bardzo dużo. Wśród "skarbów" przez nas odkrytych na szczególną uwagę z pewnością zasłużył telewizor oraz deska rozdzielcza od bliżej nieokreślonego modelu samochodu. "Śmieciobranie" to nie tylko przejaw naszej troski o środowisko, ale również, a może przede wszystkim, PRZEJAW PATRIOTYZMU - MOŻE NIEWIELKIEGO W FORMIE LECZ NAD WYRAZ WYMIERNEGO. Mamy nadzieję, że znajdziemy naśladowców, którzy właśnie w ten sposób zechcą okazać swoje przywiązanie do Ojczyzny zarówno tej dużej jak i małej świętując m.in. w taki sposób zbliżającą się 100 rocznicę odzyskania niepodległości.

 • ŚLUBOWANIE PIERWSZOKLASISTÓW 
   

  W piątkowe przedpołudnie w Publicznej Szkole Podstawowej w Czarnej Wodzie miało miejsce niezwykłe wydarzenie  – ślubowanie klas pierwszych. W tym roku szkolnym składały je dwie pierwsze klasy, kl.1 a SP i  kl.1b SP , pod opieką pani Jolanty Januszewskiej i pani Barbary Tymkiewicz.

  Do tego ważnego dnia pierwszoklasiści przygotowywali się kilka tygodni, by wszystkim udowodnić, że nie są już przedszkolakami, lecz prawdziwymi uczniami. 

  Zanim pierwszaki zostały przyjęte do grona uczniów musiały wykazać się umiejętnościami śpiewu
  i deklamacji. Występ dzieci spotkał się z bardzo ciepłym przyjęciem widowni. Artyści po każdym występie byli nagradzani gromkimi brawami. 

 • 11.10.2018

  APEL Z OKAZJI DNIA EDUKACJI NARODOWEJ - Obrazek 1

  Dzień Edukacji Narodowej

            Dnia 11. października 2018r. w Publicznej Szkoły Podstawowej
  w Czarnej Wodzie  odbyła się uroczysta Akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

            Nie każdy wie, że Dzień Nauczyciela to potoczna nazwa święta, które oficjalnie nazywa się Dniem Edukacji Narodowej. Święto polskiej oświaty zostało ustanowione 27 kwietnia1972 roku i określone specjalną ustawą. Samo święto upamiętnia powołanie  Komisji Edukacji Narodowej w 1773 roku przez króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Od tego czasu po raz pierwszy stworzyło polską terminologię naukową takich dziedzin jak fizyka, matematyka, chemia, logika, gramatyka, wprowadzenie elementów wychowania fizycznego oraz  historię Polski .

 • 09.10.2018

  SUKCES CZARNOWODZKICH LEKKOATLETÓW - Obrazek 1W czwartek 4 października rozegrano w Skórczu Mistrzostwa Powiatu w Drużynowych Biegach Przełajowych. Wśród startujących znaleźli się również nasi reprezentanci (w sumie 5 drużyn), których występ należy uznać za więcej niż udany. Na szczególne słowa uznania zasługują Aleksander Szynwelski oraz Mikołaj Janikowski, zdobywcy wicemistrzostwa powiatu w swoich kategoriach wiekowych. Wynik ten jest tym cenniejszy, gdyż zagwarantował naszym utalentowanym biegaczom udział w FINALE WOJEWÓDZKIM        w biegach indywidualnych, który rozegrany zostanie wiosną 2019 r.

 • 01.10.2018

  ZAKUP SPRZĘTU SPORTOWEGO - Obrazek 1

  Na początku roku szkolnego 2018/2019 ze środków własnych zakupiliśmy sprzęt sportowy, który będzie wykorzystywany na lekcjach wychowania fizycznego, zajęciach z gimnastyki korekcyjnej oraz zajęciach dodatkowych organizowanych w naszej placówce.

   

  Zakupione zostały:

  1. piłka nożna adidas starlancer roz. 5 - 15 sztuk

  2. piłka ręczna meteor 2 - 8 sztuk

  3. zestaw do badmintona axer - 6 zestawów

  4. woreczki gimnastyczne no10 alfabet - 1 zestaw

  5. piłka gumowa meteor funny 20cm - 10 sztuk

 • 28.09.2018

  ŚMIECIOM W LESIE MÓWIMY STANOWCZO NIE! - Obrazek 1„Trzeba zatem uświadomić sobie, że istnieje ciężki grzech przeciwko środowisku naturalnemu, obciążający nasze sumienia, rodzący poważną odpowiedzialność przed Bogiem-Stwórcą” – Jan Paweł II

  W czwartkowe popołudnie z grupą młodzieży z naszej szkoły wybraliśmy się na spacer po otaczających Czarną Wodę lasach (okolice osiedla, Szałamajów). Piękno tych terenów jest niestety systematycznie oszpecane przez osoby, które z dobrym wychowaniem nie mają absolutnie nic wspólnego. Jedynym powodem, dla którego odwiedzają bory jest ohydna, niewytłumaczalna chęć pozostawienia w nich śmieci. Taka postawa to nie tylko straszne prostactwo, ale także wykroczenie, za które można dostać 5000 złotych grzywny jak również trafić do aresztu. Na całe szczęście w całym kraju widać zmianę mentalności mieszkańców jak również władz i instytucji odpowiedzialnych za szeroko pojętą ochronę środowiska. Coraz częściej osoby odpowiedzialne za śmieci w lesie nie pozostają anonimowe. Mamy nadzieję, że tak niebawem będzie również w naszej gminie oraz gminach ościennych.  Słowa podziękowania kieruję do Urzędu Miasta Czarna Woda za systematyczne wsparcie przy wszystkich akcjach tego typu, zarówno jeżeli chodzi o zapewnienie worków, rękawiczek jak również zorganizowanie wywozu tego co w lasach nigdy nie powinno się znaleźć.

 • KOMISJA SOCJALNA SERDECZNIE ZAPRASZA
  OSOBY UPRAWNIONE DO KORZYSTANIA Z ZFŚS NA SPOTKANIE INTEGRACYJNE
  Z OKAZJI DNIA EDUKACJI NARODOWEJ W DNIU 11 PAŹDZIERNIKA O GODZ. 17:00
   WE WROTACH KASZUB W STAREJ KISZEWIE
  roza-ruchomy-obrazek-0023

  Prosimy o potwierdzenie przybycia do dn. 02.10.2018
  wyjazd sprzed szkoły o godz. 16:15

 • 24.09.2018

  Biegi przełajowe - Obrazek 1W poniedziałek 24 września rozegrano w Kaliskach Mistrzostwa Rejonu w Drużynowych Biegach Przełajowych. Rywalizowano w trzech kategoriach wiekowych (oddzielnie chłopcy i dziewczęta). W rywalizacji szkół podstawowych punkty były liczone jako suma punktów dwóch kategorii wiekowych (rocznik 2008 i młodsi oraz 2006/2007). W najstarszej grupie obowiązywała kategoria wiekowa 2003-2005. Zdobyte przez zawodnika miejsce w biegu odpowiadało liczbie punktów wpływających na konto drużyny (im mniej tym lepiej). Wyniki uzyskane przez naszych podopiecznych należy uznać za najlepsze od wielu, wielu lat. Awans do Mistrzostw Powiatu uzyskały z 1 miejsca dziewczęta oraz chłopcy z młodszych grup oraz z drugiego miejsca chłopcy z grupy starszej. Dodatkowo kilku naszych reprezentantów w swoich biegach plasowało się w pierwszej trójce!

 • 23.09.2018

  "MARSZ PO TLEN 2018" - Obrazek 1W sobotę 22 września wybraliśmy się na długi spacer po czarnowodzkich okolicach w ramach szkolnego rajdu pieszego "Marsz po tlen 2018". Na starcie marszu stanęło 25 uczestników, dla których wietrzna pogoda nie stanowiła przeszkody nie do pokonania. W czasie trwania marszu odbył się konkurs na najlepszy szałas oraz postój w Starych Prusach, w trakcie którego nasi podopieczni oddali się "aktywnemu wypoczynkowi". Finał marszu dzięki uprzejmości p. Tadeusza Zaremby miał miejsce na polu campingowym "Pod Świerkami", gdzie odbyło się wspólne pieczenie kiełbasek i chleba. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za chęć wspólnego spędzenia czasu wolnego oraz uśmiechy, które stanowią dla nas najlepszą motywację do organizacji kolejnych imprez rekreacyjno-sportowych.

 • 23.09.2018

  SPRZĄTANIE ŚWIATA - POLSKA 2018 - Obrazek 1W dniach 21-23 września ma miejsce kolejna akcja „Sprzątanie Świata - Polska 2018”. W tym roku odbywała się ona pod hasłem ”Akcja - segregacja! 2 x więcej, 2 x czyściej”. Celem tegorocznej jubileuszowej edycji jest wspomożenie selektywnej zbiórki odpadów.

  Głównym przesłaniem akcji jest: promowanie poszanowania zasobów i efektywnej segregacji, unikanie odpadów – szacunek do przedmiotu, uświadomienie polaków o ich wpływie na środowisko i ilość wytwarzanych odpadów podczas codziennych czynności.

Dla rodziców

Środa 24.10.2018

Galeria zdjęć

Aktualności

Kontakt

 • Publiczna Szkoła Podstawowa w Czarnej Wodzie
  ul. Mickiewicza 5
  83-262 Czarna Woda
 • 58 587 86 25

Galeria zdjęć