„ Dziecko jest jutrem. Ono będzie pracownikiem, będzie obywatelem, będzie prawodawcą, ale….. czekać trzeba. Cierpliwie czekać. Czujnie czekać (…). Trzeba uświadomić sobie wagę, ciężar sprawy – wartość jej, cenę….”
Janusz Korczak
Szanowni Nauczyciele, Wychowawcy, Pracownicy Oświaty, Szanowni Rodzice i Drodzy Uczniowie.
Z okazji Dnia Edukacji Narodowej składam najserdeczniejsze życzenia wszystkim tym, którzy realizują i wspierają dzieło edukacji w Naszej Szkole.
14 października nazywanym potacznie Dniem Nauczyciela, nie jest jedynie świętem nauczycieli. To święto całej szkolnej społeczności: nauczycieli, instytucji związanych ze szkolnictwem, pracowników administracji i obsługi, uczniów i ich rodziców. Wszystkim bardzo serdecznie dziękuję za zaangażowanie w pracę na rzecz Publicznej Szkoły Podstawowej w Czarnej Wodzie, a szczególnie w nowym roku szkolnym.
Nauczycielom i Wychowawcom życzę szczególnie dużo zdrowia, zadowolenia z pracy, wytrwałości w przekazywaniu wiedzy i kształtowaniu postaw młodego pokolenia, satysfakcji z odkrywania talentów i z osiąganych wyników.
Wszystkim Pracownikom Naszej Szkoły życzę radości z wykonywanego zawodu, z codziennego bycia z uczniami i wychowankami, z uczestniczenia w tworzeniu ich przyszłej edukacji.
Rodzicom życzę cierpliwości w motywowaniu dzieci, natomiast uczniom niesłabnącej motywacji w zdobywaniu wiedzy i umiejętności.
Drodzy nauczyciele pragnę, aby nie zabrakło Wam zapału do kształtowania sumień, abyście uczyli dzieci pokonywania zła i kierowania się w życiu tylko dobrem. Potrzebne są nam wzorce i Wy, drodzy Nauczyciele jesteście takimi wzorcami.
Niech Dzień Edukacji Narodowej oraz wszystkie inne dni w roku szkolnym będą wolne od stresu, radosne, spokojne, pełne zadowolenia, ale i odpowiedzialności za edukację, a także wychowanie tych, którzy są nadzieją narodu – dzieci i młodzieży.
Dyrektor Szkoły mgr inż. Józef Milewski