Nawigacja

 • ROCZNICA WYBUCHU II WOJNY ŚWIATOWEJ

  20.09.2018

  ROCZNICA WYBUCHU II WOJNY ŚWIATOWEJ - Obrazek 120 września 2018r. w naszej szkole odbył się uroczysty apel poświęcony 79. rocznicy hitlerowskiej i sowieckiej agresji na Polskę we wrześniu 1939 r.

  Społeczność uczniowska obejrzała przypominający te tragiczne dni montaż słowno-muzyczny  przygotowany przez klasę V a pod kierunkiem p. Pauliny Baran, p. Izabeli Pruszak oraz p. Alicji Kuchty. Przed zgromadzoną publicznością wystąpił również  Dyrektor Szkoły , p. Józef Milewski, który przybliżył historię wybuchu i przebiegu II wojny światowej.

  Opracowała Alicja Kuchta

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii APEL.

 • 20.09.2018

  Mistrzostwa szkoły w " Kółko - Krzyżyk" - Obrazek 1

  W środę 19 września rozegrano w naszej szkole pierwsze w jej historii mistrzostwa w zabawę ruchową znaną przez uczniów jako "Kółko - Krzyżyk". W zawodach uczestniczyło 58 uczniów z klas 5-8 SP i gimnazjum co stanowi najlepszy dowód na ogromną popularność tej zabawy wśród naszych podopiecznych. W uproszczeniu celem zabawy jest ułożenie 3 znaczników w taki sposób, by tworzyły linię prostą. Pierwsze trzy osoby z drużyny posiadają znaczniki, które po kolei układają na 9 pachołkach tworzących kwadrat. Następne osoby przewieszają po jednym znaczniku przypisanym do swojej drużyny dążąc do uzyskania wymaganego ułożenia koszulek. Nauczyciele wychowania fizycznego w celu urozmaicenia zabawy postanowili nie dokonywać podziału ze względu na płeć i wiek co okazało się "strzałem w dziesiątkę". Gra, która na pierwszy rzut oka nie jest niczym skomplikowanym, tak naprawdę jest niezwykle wymagająca w pozytywny sposób. Oprócz kształtowania szybkości zawodnicy mimowolnie doskonalą umiejętność podzielności uwagi (skupiają się na zdobyciu punktu lub uniemożliwieniu zdobycia go przez drugą drużynę) jak również szybkiego podejmowania decyzji pamiętając jednocześnie o przestrzeganiu kilku prostych zasad. Po niezwykle ekscytujących zmaganiach wyłoniono zwycięzców, którymi została drużyna Niebieskich.

   

  Klasyfikacja końcowa:

  1 miejsce: Niebiescy

  2 miejsce: Biali

  3 miejsce: Czerwoni

  4 miejsce: Zieloni

  5 miejsce: Pomarańczowe

  6 miejsce: Różowi

  7 miejsce: Żółci

  8 miejsce: Czarni

   

  Składy drużyn:

  • Pomarańczowi:

  Faustyna Narloch, Luiza Litwińska, Antonina Dorau, Cecylia Gołębiewska, Kaja Sztormowska, Natalia Polok

  • Żółci:

  Beata Banach, Lena Schmidt, Julia Janikowska, Zuzanna Rudnik, Anna Jażdżewska, Kinga Pietruszka, Łucja Gołąbek, Zofia Łangowska, Julia Keister

  • Czerwoni:

  Mateusz Homa, Jakub Cybula, Jakub Borzeszkowski, Jan Kropidłowski, Aleksander Szynwelski, Mikołaj Janikowski, Szymon Klemann, Franciszek Netkowski

  • Czarni:

  Julia Sarnowska, Karina Mientka, Martyna Pawłowska, Lidia Łangowska, Alicja Giermaniuk,  Kornelia Tracz

  • Różowi:

  Łukasz Żygowski, Jakub Czapiewski, Bartosz Sztormowski, Eryk Kromer, Oliwer Pestka

  • Niebiescy:

  Izabela Lipkowska, Helena Gradowska, Wiktoria Czerwionka, Kacper Skiba, Zuzanna Werra, Igor Piesik, Aleksandra Ulatowska, Kornelia Łangowska, Kacper Sarnowski, Roksana Kruzicka

  • Zieloni:

  Paulina Nelke, Monika Ossowska, Amelia Sarnowska, Oskar Cieśliński, Jakub Miszewski

  • Biali:

  Dominika Sarnowska, Wiktoria Ulatowska, Nina Narloch, Martyna Łobocka, Zuzanna Kliczkowska, Matylda Gliniecka, Julia Smaglińska, Milena Kaliszewska, Piotr Nelke

   

  W imieniu organizatorów, którymi byli nauczyciele wychowania fizycznego, dziękuję wszystkim instytucjom i osobom, które wsparły nas w organizacji zawodów.
  Pomogli nam:

  - Urząd Miasta Czarna Woda
  - Dyrekcja Publicznej Szkoły Podstawowej w Czarnej Wodzie
  - STEICO
  - Rospinol Zblewo (p. Patrycjusz Szachta)

  - p. Piotr Dorosz - Radny Miasta Czarna Woda
  - p. Bartłomiej Tuszkowski
  - Seniorzy KS Wda Czarna Woda
  - Old Boys Wda Czarna Woda


   

   

  Opracowanie: Paweł Rybacki

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Mistrzostwa szkoły w " Kółko - Krzyżyk".

 • KOMISJA SOCJALNA

  KOMISJA SOCJALNA SERDECZNIE ZAPRASZA
  OSOBY UPRAWNIONE DO KORZYSTANIA Z ZFŚS NA SPOTKANIE INTEGRACYJNE
  11 PAŹDZIERNIKA O GODZ. 17:00
   WE WROTACH KASZUB W STAREJ KISZEWIE

  Prosimy o potwierdzenie przybycia do dn. 02.10.2018
  wyjazd sprzed szkoły o godz. 16:15

 • Spotkanie z policjantem

  18.09.2018

  Spotkanie z policjantem - Obrazek 1

  Bezpieczna droga do szkoły/do domu.

  Wraz z początkiem roku szkolnego, w trosce o bezpieczeństwo najmłodszych, policjanci prowadzą działania profilaktyczno-edukacyjne: „Bezpieczna droga do szkoły”.  Dnia 18. września 2018 roku  uczniowie klas I-III SP uczestniczyli w spotkaniu z dzielnicową, sierżantem sztabowym Anną Słomińską. Celem spotkania było uświadomienie uczniom, jak ważne jest ich bezpieczeństwo. Policjantka rozmawiała z uczniami o prawidłowym przekraczaniu jezdni, poruszaniu się po niej w przypadku braku chodnika lub pobocza i zachowaniu w miejscach oczekiwania na przyjazd autobusów. Uczniowie wykazali się dużą znajomością podstawowych zasad w ruchu drogowym. Policjantka podkreślała, jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych na odzieży, plecakach, zwłaszcza po zmroku. Tłumaczyła, że kiedy piesi są widoczni dla innych uczestników ruchu drogowego, stają się bardziej bezpieczni. Na koniec spotkania policjantka wraz z wychowawczyniami rozdała kamizelki  odblaskowe, odblaski na plecaki i magnesy na lodówkę z telefonami alarmowymi.  Ciekawym i pouczającym okazał się film instruktażowy: „Bezpieczeństwo w szkole”, który polecamy wszystkim!

  Opracowała: pedagog szkolny Maria Narloch

 • 15.09.2018

  Podziękowanie - Obrazek 1W imieniu własnym, dyrekcji, grona pedagogicznego oraz uczniów naszej placówki chciałbym serdecznie podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do zakupu nagród rzeczowych na szkolne imprezy sportowe w roku szkolnym 2018/2019.

  Kolejny raz pomogli nam:

  - p. Bartłomiej Tuszkowski ( meblostrefa24.pl )

  - Old boys Wda Czarna Woda

  - Seniorzy KS Wda Czarna Woda

  - p. Piotr Dorosz - Radny Miasta Czarna Woda
   

  DZIĘKUJEMY!!!

  Opracowanie: Paweł Rybacki

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Podziękowanie.

 • Aktualizacja danych

  Dane z programu Plan lekcji zostały zaktualizowane
 • UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE NOWEGO ROKU SZKOLNEGO 2018/2019

  UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE NOWEGO ROKU SZKOLNEGO 2018/2019 - Obrazek 1

            3. września 2018  roku uczniowie naszej szkoły rozpoczęli nowy rok szkolny 2018/2019. Pierwsze powakacyjne spotkanie poprzedziła o godzinie 8.00 Msza Święta w kościele parafialnym, a  o godzinie 9.00 gdy sala gimnastyczna wypełniła się po brzegi, wszyscy zaśpiewali Mazurek Dąbrowskiego, inaugurując rozpoczęcie nowego roku szkolnego.

  Na inauguracji nowego roku szkolnego oprócz uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum, dyrekcji szkoły, grona pedagogicznego, pracowników obsługi i administracji obecni byli również rodzice, dziadkowie, opiekunowie oraz przybyli goście: Burmistrz Czarnej Wody Pan Arkadiusz Gliniecki, Wiceburmistrz – Pan Łukasz Łangowski, dzielnicowa posterunku Kaliska – Anna Słomińska, przewodnicząca  Rady Szkoły Pani Monika Gaszkowska oraz ksiądz wikary Sebastian Kowalski. Uroczystość prowadziła wicedyrektor szkoły Pani Ewa Łangowska, która powitała wszystkich zgromadzonych, przedstawiła przydział wychowawstw na nowy rok szkolny.

  Podczas apelu wszyscy zebrani wysłuchali najpierw przemówienia Pana Dyrektora szkoły Józefa Milewskiego, a następnie głos zabrał  Pan burmistrz Arkadiusz Gliniecki, a Pan Wiceburmistrz wręczył podziękowania rodzicom za aktywny udział w projekcie Dobra Edukacja. Dyrektor Szkoły zapoznał wszystkich obecnych z organizacją nowego roku szkolnego oraz rozpoczęciem nowego projektu edukacyjnego KODERJUNIOR, dedykowanego dla nauczycieli i uczniów  klas 1-3 szkoły podstawowej. Szczególnie serdecznie przywitał uczniów rozpoczynających naukę w klasach pierwszych. Przybliżył historię wybuchu II wojny światowej i  innych ważnych dat z historii Polski, podkreślając ważność tych wydarzeń dla naszej tożsamości narodowej. Wszystkim uczniom i pracownikom szkoły życzył owocnej pracy oraz wielu sukcesów.

  Krótki program artystyczny przygotowany przez uczniów klas 4. SP pod kierunkiem pani Barbary Tymkiewicz, pani Jolanty Januszewskiej i pani  Sylwii Migowskiej oraz zespołu tanecznego pani Justyny Schmidt, pożegnał beztroskie wakacje i powitał nowy rok szkolny. Po uroczystości uczniowie wszystkich klas spotkali się w salach lekcyjnych ze swoimi wychowawcami.

  Wszystkich Was, kochani uczniowie, raz jeszcze witamy w naszej placówce, w nowym roku szkolnym. Korzystając ze sposobności, życzymy Wam samych pozytywnych wrażeń, zadowolenia oraz uśmiechu i wielu sukcesów edukacyjnych.

  Dyrekcja szkoły i Wasi nauczyciele

   

 • Podręczniki do religii dla wszystkich klas 2018 / 2019

  Religia_podręczniki_rok_szkolny_2018_2019.pdf

  UWAGA!!!

  W roku szkolnym 2018/ 2018 wszystkie podręczniki programowe i ćwiczenia do wszystkich klas są darmowe z dotacji MEN.

  Wybór podręczników i ćwiczeń do religii należy do katechety i ich zakup nie jest objęty subwencją oświatową ( rodzice dokonują zakupu).

 • Podziękowania

  05.07.2018

  Podziękowania - Obrazek 1

  W imieniu dyrekcji szkoły, grona pedagogicznego oraz uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej w Czarnej Wodzie chciałbym serdecznie podziękować firmie ROSINPOL Zblewo (p. Patrycjusz Szachta) za sfinansowanie zakupu bidonów, plecaków oraz worków na buty. Zostaną one wykorzystane jako nagrody w zawodach sportowych  w roku szkolnym 2018/2019. Godnym podkreślenia jest fakt, iż firma Rosinpol sama wyszła z inicjatywą ponownego wsparcia naszej placówki. Raz jeszcze dziękuję obiecując jednocześnie pełne zaangażowanie w organizację kolejnych imprez sportowych. Dla naszych podopiecznych stanowią one atrakcyjną i pożądaną formę spędzania czasu wolnego jak również odpoczynku od szkolnych obowiązków. DZIĘKUJEMY!

  Opracowanie: Paweł Rybacki

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Podziękowania.

 • PÓŁKOLONIE LETNIE NA SPORTOWO 2018

  01.07.2018

  PÓŁKOLONIE LETNIE NA SPORTOWO 2018 - Obrazek 1W piątek 29 czerwca zakończyły się Półkolonie Letnie Na Sportowo 2018.  W 5-dniowych zajęciach (poniedziałek-piątek) wzięło udział 15 dziewcząt z klas 4-5 SP. Podobnie jak           w latach ubiegłych korzystaliśmy z obiektów sportowych przy Publicznej Szkole Podstawowej w Czarnej Wodzie, wybraliśmy się na rowerową wyprawę na trasie Czarna Woda - Leśna Huta - Wojtal - Wieck - Czarna Woda,  pieszą wędrówkę po przepięknych czarnowodzkich okolicach oraz autokarową wycieczkę do Borska. W ostatnim dniu odbyło się uroczyste zakończenie, w trakcie którego dyplomy oraz bardzo przydatne w okresie letnim nagrody wszystkim uczestniczkom wręczał dyrektor PSP w Czarnej Wodzie p. Józef Milewski.

  W imieniu dziewcząt i własnym chciałbym serdecznie podziękować wszystkim instytucjom oraz osobom prywatnym, które w różny sposób pomogły nam w organizacji półkolonii.

  W tym roku pomogli nam:

  • – Urząd Miasta Czarna Woda
  • – Dyrekcja Publicznej Szkoły Podstawowej w Czarnej Wodzie
  • ROSINPOL Zblewo (p. Patrycjusz Szachta)
  • – Karczma Ostoja
  • – kajakibirna.pl
  • Klub Spinningowo-Muchowy ''Kiełż" Czarna Woda
  • – Oldboys „Wda” Czarna Woda
  • – Seniorzy „Wda” Czarna Woda
  • – Lodowa Budka z ul. Mostowej 13
  • – p. Justyna Schmidt
  • – p. Ilona Łangowska
  • – p. Agnieszka Baczyńska
  • – p. Piotr Dorosz – Radny Miasta Czarna Woda
  • – p. Sławomir Malinowski
  • – p. Mateusz Baran

   

  Poniżej krótka fotorelacja z tegorocznych półkolonii będąca najlepszym dowodem na to, że wszystkie uczestniczki bawiły się wyśmienicie.

  Opracowanie: Paweł Rybacki

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii PÓŁKOLONIE LETNIE NA SPORTOWO 2018.

 • UDANYCH I BEZPIECZNYCH WAKACJI 2018

  UDANYCH I BEZPIECZNYCH WAKACJI 2018 - Obrazek 1

  Uczniom, nauczycielom, pracownikom oraz wszystkim, którzy pomyślnie ukończyli ten rok szkolny pełen zmagań dydaktycznych, życzymy aby te wakacje były dla was wolne od stresu i pełne doznań godnych zapamiętania oraz pełne bezpiecznych przygód.
  Mamy nadzieję, że wszystkich was powitamy ponownie i z jeszcze większą energią do dalszej nauki
  w następnym roku szkolnym.

  Odchodzącym uczniom klasy 3. gimnazjum, życzymy dalszych sukcesów w nauce oraz spełnienia najskrytszych marzeń i aby nie przestawali rozwijać swoich pasji.

  Życzą: dyrekcja szkoły, nauczyciele i pracownicy.

 • ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2017/2018

  22.06.2018

  ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2017/2018 - Obrazek 1Zakończenie roku szkolnego 2017/2018

  Dnia 22 czerwca 2018 r.(piątek)  odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego. Apel, który miał miejsce na sali gimnastycznej poprzedzony był mszą św. Uroczystość rozpoczęła się od  i odśpiewania Hymnu Państwowego. Wicedyrektor szkoły Pani Ewa Łangowska powitała młodzież, nauczycieli, rodziców oraz przybyłych gości, a wśród nich:

  • Przewodniczącego Rady Miejskiej Czarnej Wody pana Sebastiana Schmidta,
  • Burmistrza Gminy Czarnej Wody pana Arkadiusza Glinieckiego
  • Wiceburmistrza Gminy Czarnej Wody pana Łukasza Łangowskiego
  • Przedstawiciela firmy STEICO panią Justynę Polok
  • przewodniczącą Rady Szkoły panią Monikę Gaszkowską
  • Proboszcza księdza kanonika Romana Bruskiego
  • wikariusza ks. Sebastiana Kowalskiego
  • dyrektora Publicznej Szkoły Podstawowej w Czarnej Wodzie pana Józefa Milewskiego.

  Na wstępie słowa podziękowania skierował do wszystkich Burmistrz Arkadiusz Gliniecki, następnie głos zabrała Przewodnicząca Rady Szkoły p. Monika Gaszkowska oraz zabrał głos dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej w Czarnej Wodzie pan Józef  Milewski, który podsumował miniony rok szkolny w krótkim przemówieniu, dziękując nauczycielom za całoroczną współpracę, trud i zaangażowanie włożone w kształcenie i wychowanie uczniów naszej szkoły. Słowa podziękowania trafiły również do pracowników obsługi, młodzieży i ich bliskich. Pan Dyrektor Józef Milewski podziękował sponsorom, przyjaciołom szkoły, którzy wspierali naszą szkołę przez cały rok szkolny. Słowa podziękowania skierował również do  rodziców uczniów, z którymi współpraca układała się nam bezkonfliktowo i w partnerskich relacjach, a także do wszystkim nauczycielom, którzy przez cały rok szkolny wpajali dzieciom wiedzę, starali się zainteresować szkolnymi przedmiotami. Słowa podziękowania za rzetelną pracę dyrektor szkoły skierował do pracowników administracji i obsługi.
  Na koniec życzył uczniom słonecznych, miłych wakacji, aby wypoczęli i wrócili z nich gotowi do nauki.

  W trakcie uroczystości zakończenia roku szkolnego pożegnaliśmy również wieloletniego pracownika nasza panią  pedagog Janinę Hallman, która odchodzi na emeryturę.

  Pan Dyrektor J. Milewski wręczył prymusom statuetki PRYMUSA. W tym roku otrzymali je następujący uczniowie:

  w Szkole Podstawowej:

  1. Lena Schmidt kl. IV a
  2. Dawid Hoang Dinh kl. V a
  3. Bartosz Sztormowski kl.VI a
  4.  Mikołaj Pęski kl. VII b

  w Gimnazjum:

  1. Julia Smaglińska kl.II a
  2. Oliwia Sztormowska kl.III a

   

  Już od kilku lat firma STEICO funduje najwybitniejszym uczniom cenne nagrody. Nagrody wręczała pani  Justyna Polok. Otrzymali je uczniowie:

  • Oliwia Sztormowska kl.III a Gim
  • Nikola Selonke kl.III a Gim
  • Lorena Sobala kl.III a Gim
  • Wiktoria Pocheć kl.III a Gim

  W dalszej części apelu swoje artystyczne talenty zaprezentowała klasa 3a Gim  pod kierunkiem pani Izabelli Pruszak

  Uczniowie wyróżniający się w nauce otrzymali z rąk p dyrektora szkoły Józefa Milewskiego świadectwa z wyróżnieniem , nagrody książkowe, listy gratulacyjne ,a ich rodzice listy pochwalne. Po rozdaniu świadectw i wręczeniu wszystkich nagród uczniowie rozeszli się do swoich klas, gdzie po raz ostatni w tym roku szkolnym spotkali się ze swoim wychowawcami.

  Koniec roku szkolnego to gorący czas szczególnie dla absolwentów, którzy tego dnia po otrzymaniu świadectwa i dopełnieniu formalności zanoszą dokumenty do szkół ponadgimnazjalnych.

  Absolwenci naszej szkoły klasa III a Gim - wychowawca pan Marek Pruszak

  1. 1.Babiński Kamil
  2. Bohla Kaja
  3. Borowiak Patryk
  4. Cherek Adrian
  5. Czapiewska Anna
  6. Czapiewski Kacper
  7. Dorau Tobiasz
  8. Gajek Janusz
  9. Gliniecki Jakub
  10. Głowacki Adrian
  11. Kedzierski Tomasz
  12. Klaman Amelia
  13. Klemann Patrycja
  14. Lewandowski Mikołaj
  15. Mróz Kornel
  16. Narloch Łukasz
  17. Noga Weronika
  18. Pietruszka Wiktoria
  19. Pocheć Wiktoria
  20. Prabucki Dominik
  21. Selonke Nikola
  22. Sobala Lorena
  23. Sowiński Stanisław
  24. Stormowski Kacper
  25. Sztormowska Oliwia
  26. Szturmowski Jakub
  27. Talaska Łukasz
  28. Tilsen Bartosz
  29. Wegner Aleksandra

   

  Opracowanie: Ewa Łangowska

   

 • Rewelacyjne wyniki egzaminu gimnazjalnego 2018

  Rewelacyjne wyniki egzaminu gimnazjalnego 2018

  WYNIKI EGZAMINU GIMNAZJALNEGO 2018

  W dniach 18, 19 i 20 kwietnia br. nasi gimnazjaliści z klasy 3a Gim (29 zdających) napisali testy gimnazjalne  i uzyskali najwyższe wyniki w historii naszej szkoły.

  Szczegółowe wyniki z poszczególnych egzaminów:

  Egzamin humanistyczny :

  1. Część pierwsza– zakres wiedzy z historii i wiedzy o społeczeństwie – wynik 62% , jest to
   2. wynik w powiecie starogardzkim,
  2. Część druga– zakres wiedzy z języka polskiego – wynik 67%, jest to 1. wynik w powiecie,

  Egzamin przyrodniczo – matematyczny:

  1. Część pierwsza – zakres wiedzy z przedmiotów przyrodniczych ( geografia, fizyka, chemia, biologia), wynik 55%, jest to 2. wynik w powiecie,
  2. Część druga– zakres wiedzy z matematyki – 61%, jest to 1. wynik w powiecie
   i 1. wynik w woj. pomorskim,

  Egazmin z języka angielskiego:

  1. Część pierwsza– zakres podstawowy wiedzy z języka angielskiego, wynik 69%, jest to
   1. wynik w powiecie,
  2. Część druga– zakres rozszerzony wiedzy z języka angielskiego, wynik 53%, jest to
   1. wynik w powiecie

  Wyniki z testów mają olbrzymi wpływ na sumaryczną liczbę punktów w rekrutacji do szkół ponadgimnazjalnych, znaczenie statystyczne i prestiżowe dla uczniów, nauczycieli, szkoły, a nawet całej Czarnej Wody.

  Serdecznie dziękujemy i gratulujemy naszym absolwentom tak wysokich wyników
  i życzymy udanych wyborów nowej szkoły i zawodu oraz życzymy dalszego rozwoju.

  Opracował: Józef Milewski

 • XV POWIATOWA GIMNAZJADA EKOLOGICZNA 2018

  XV POWIATOWA GIMNAZJADA EKOLOGICZNA 2018 - Obrazek 1

  XV Gimnazjada Ekologiczna

                   Dnia 15  czerwca 2018 r  w Wirtach odbyła się XV Powiatowa Gimnazjada Ekologiczna. Do rywalizacji w tym roku przystąpiło osiem szkół ( ZSP Zblewo , PSP Czarna Woda, PSP Borzechowo, ZSP Kaliska, ZSP Osieczna, PSP Bytonia, ZSP Kleszczewo i ZKiW Pińczyn) Pytania były bardzo trudne lecz pomimo to nasza młodzież poradziła sobie z nimi znakomicie. Uczestnicy zmagali się m. in. z pytaniami o Parkach Narodowych, o Nadleśnictwie Kaliska ,narzędziach leśnika, rozpoznawaniem gatunków drzew ,grzybów, zwierząt po ilustracjach, głosach i tropach oraz ogólnej wiedzy na temat otaczającej nas przyrody. Naszą szkołę reprezentowała drużyna w  składzie: Oliwia Sztormowska, Nikola Selonke,  Bartosz Tilsen i Mikołaj Fabiś. Naszą drużynę dopingowała drużyna kibiców w składzie: Zuzanna Kliczkowska, Dominika Sarnowska, Dalia Cwil i Tomek Kędzierski.

  Zajęliśmy  drugie miejsce. Gratulacje !!!

  Na koniec, każda drużyna otrzymała drobne upominki i symboliczne drzewko do posadzenia.

  Opracowała Ewa Łangowska

 • 20.06.2018

  Nagrody dla sportowców - Obrazek 1W środę 20 czerwca podczas uroczystego apelu dziewięciu naszych tegorocznych absolwentów otrzymało dyplomy sportowca w ramach podziękowań za godne reprezentowanie szkoły w zawodach sportowych. Wśród wyróżnionych znaleźli się: Kaja Bohla, Oliwia Sztormowska, Kacper Czapiewski, Stanisław Sowiński, Tomasz Kędzierski, Łukasz Narloch, Jakub Gliniecki, Tobiasz Dorau, Kornel Mróz. Wszystkim serdecznie dziękuję za zaangażowanie i chęć godnego reprezentowani szkoły jak również Czarnej Wody życząc jednocześnie dalszych sukcesów w dziedzinie sportu.

  W imieniu dyrekcji oraz nauczycieli wychowania fizycznego chciałbym podziękować Urzędowi Miasta Czarna Woda oraz firmie ROSINPOL ZBLEWO (p. Patrycjusz Szachta) za pomoc w zakupie nagród.

  Opracowanie: Paweł Rybacki

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Nagrody dla sportowców.

 • Apel szkolny - rozdanie nagród i dyplomów za udział w konkursach przedmiotowych i zawodach sportowych.

  20.06.2018

  Apel szkolny - rozdanie nagród i dyplomów za udział w konkursach przedmiotowych i zawodach sportowych. - Obrazek 1

  Apel  20 czerwca 2018 r.–wręczenie nagród i dyplomów
                Dnia 20 czerwca 2018r. w środę  odbył się uroczysty apel na sali gimnastycznej, na którym zostały wręczone nagrody i dyplomy za osiągnięcia zdobyte w  mijającym  roku szkolnym 2017/2018. 

   

  • Konkurs ekologiczny „Zbieranie baterii”(opiekun: Ewa Łangowska)
  • Wyróżnienia za pracę w Samorządzie Uczniowskim (opiekun SU: Monika Rudnik);
  • Konkurs matematyczny dla klas VII pt.” Pod pierwiastkiem” (opiekunowie: Ewa Ciesielska i Sylwia Polakowska )

  I miejsce zajął- Kacper Skiba

  II miejsce-Izabella Lipkowska, Marta Kałduńska, Maciej Narloch ,Szymon Słomski

  III miejsce-Mikołaj Pęski;

  • Pan Marek Pruszak wręczył nagrody za wzorową pracę na zajęciach matematycznych pt.” Ligi zadaniowej ” i udział w różnych konkursach matematycznych uczennicom  z kl.III a Gim - Kai Bohli, Wiktorii Pocheć ,Nikoli Selonce,  Lorenie Sobali i Oliwii Sztormowskiej ;
  • Nagrodzono grupy uczniów z klas II i III Gim oraz VII w konkursie wiedzy z j. angielskiego,           j. polskiego i j. niemieckiego (opiekunowie: Danuta Zielińska, Jolanta Januszewska, Anna Jędrzejewska i Ilona Łangowska)
  • Nagrody za udział w naszym chórze szkolnym i zespole wokalny – otrzymały: Nikola Selonke, Oliwia Sztormowska, Wiktoria Pietruszka, Wiktoria Pocheć, Lorena Sobala, Aleksandra Wegner (opiekun: Izabella Pruszak)
  • Ponadto zostały wręczone uczniom nagrody absolwentom  za godne reprezentowanie szkoły w zawodach sportowych (opiekunowie: Justyna Schmidt, Anna Kędzierska i Paweł Rybacki ).

  Wszystkim nagrodzonym gratulujemy!!!!

   Opracowała: Ewa Łangowska

   

   

 • POLICJA -CHRONIMY I POMAGAMY - II EDYCJA

    POLICJA -CHRONIMY I POMAGAMY - II EDYCJA - Obrazek 1

  Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie plastycznym ,, POLICJA - CHRONIMY I POMAGAMY '' II EDYCJA, zorganizowanym przez Komendę Powiatową Policji w Starogardzie Gdańskim i Zarząd Terenowego Niezależnego Związku Zawodowego Policjantów w Starogardzie Gdańskim oraz pod patronatem Prezydenta Miasta Starogard Gdański. Z naszej Szkoły wyróznienie zdobyła Antonina Milewska, uczennica klasy 3a SP. 

  SERDECZNIE GRATULUJEMY

 • 12.06.2018

  Nietypowy trening szczypiornistek - Obrazek 1W poniedziałek 11 czerwca nietypowy zajęcia w ramach zajęć SKS odbyły podopieczne       p. Justyny Schmidt. Salę i piłki ręczne zamieniły na rowery, którymi wybrały się na wycieczkę po bliższej i dalszej okolicy. Trasa wyprawy prowadziła przez Stare i Nowe Prusy, Gotelp, Odry, Wojtal, Wieck, Zawadę i ponownie Stare Prusy z metą w Czarnej Wodzie. Po drodze mijaliśmy wiele wzniesień, które dla młodych adeptek piłki ręcznej nie stanowiły większych przeszkód. Wszystkie dzielnie pokonywały kolejne kilometry bawiąc się przy tym wyśmienicie. Za pomoc w przeprowadzeniu wycieczki dziękujemy p. Karinie Łangowskiej i p. Annie Macholi.

  Opracowanie: Paweł Rybacki

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Nietypowy trening szczypiornistek.

 • Z A P R O S Z E N I E

  KOMISJA SOCJALNA SERDECZNIE ZAPRASZA
  OSOBY UPRAWNIONE DO KORZYSTANIA Z ZFŚS NA SPOTKANIE INTEGRACYJNE,  KTÓRE ODBĘDZIE SIĘ
  22 CZERWCA O GODZ. 12:00

  W KARCZMIE OSTOJA.

  Prosimy o potwierdzenie przybycia do dn. 18 czerwca.

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Publiczna Szkoła Podstawowa w Czarnej Wodzie
  ul. Mickiewicza 5
  83-262 Czarna Woda
 • 58 587 86 25

Galeria zdjęć